Cycle For Our Planet

Proje Adı: Cycle For Our Planet (KARGENÇ’TEN SAKARYA’DA BİSİKLET PROJESİ…)

Proje hakkında:

Erasmus+ Gençlik Değişimleri kapsamında Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ‘GEZEGENİMİZ İÇİN BİSİKLET SÜR’ adlı proje 28 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında Sakarya’da uygulandı. Türkiye, Azerbaycan, Letonya, Romanya ve Yunanistan’dan toplam 40 gencin dahil olduğu faaliyet 9 gün boyunca devam etti.

İlk gün tanışma ve kaynaşma faaliyetleri ile başlayan proje, ortak ülkelerdeki bisiklet uygulamaları, bisiklet kuralları ve bisikletin faydaları ile ilgili çalışmalar ile devam etti. 3 gün Kentpark’ta Sakarya Oryantring il Temsilciliği ile planladığımız bisikletli oryantring etkinliği gerçekleştirildi. Katılımcıların hem şehrimizi tanıması hem de bisikletli oryantring sporunu tanıtması önemliydi. Yuvalıdere köyünde bahçe faaliyetlerine katılan proje ekibi Karasu FSM Ortaokulunda proje panosu oluşturdu. Projemiz Serdivan Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’ne bağlı Kano Kürek tesislerinde yapılan kano etkinliği ile devam etti.

Proje sürecinde ilimizde gerçekleşen BMX Dünya Şampiyonası Etabı faaliyetimize renk kattı. Dünya Bisiklet Günü münasebeti ile Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’ nde devam eden şampiyonayı izledik. 2 gün boyunca katılımcılarımız uluslararası bisiklet faaliyetine dahil oldu. Son gün Dünya Çevre Günü dolayısıyla ilimizde gerçekleşen uluslar arası İklim Değişikliği Konferansı ve Sapanca Gölü çevre etkinliğine katıldık. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem YÜCE’nin de katıldığı etkinlikte projemiz oldukça ilgi gördü. Ekrem YÜCE proje katılımcıları ile çevre üzerine bol bol sohbet etti.
Projemiz süresince şehir içi ulaşım bisikletler ile gerçekleşti. Katılımcılar güzel anılar biriktirerek ilimizden ayrıldı.

Proje Çıktıları:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Sohbet Başlat
Bize Sorabilirsiniz.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz ?