Hakkımızda

Hakkımızda

Ülkemizde kime sorsak “gençlerin-gençliğin” sorunları olduğunu kabul edecektir. Gençlik, 15-24 yaş arasındaki biyolojik, psikolojik ve sosyal gelişim, olgunlaşma çağını ifade eder. Atalarımızın “delikanlılık” çağı dediği bu dönemde gençlerin yaşadığı çevre ve bu çevrenin onlara sunduğu sosyal, kültürel imkanlar; sportif ve sanatsal faaliyetler büyük öneme sahiptir.

Özellikle lise çağındaki gençlerimiz, kendilerini özgürce ifade etmeye, geliştirmeye, dünyayı tanımaya ve bir birey olarak toplumda saygın bir yer edinmeye ihtiyaç duyuyorlar. Gençlerin bu alandaki açlığı giderilmediği takdirde gençlik çağının getirdiği arayışlar onları türlü olumsuzluklara sevk ediyor. Sorumsuz, yanlış arkadaş tercihleri olan, kendisi için kötü olduğunu bilmesine rağmen hayır diyemeyen, kendini ifade edemeyen, madde bağımlılığı olan gençler görmekteyiz.

Gençlerimizi kazanmak, onları iyi yetişmiş, eğitimli, bilinçli, vizyon sahibi bireyler olarak yetiştirmek; Karasu’yu geleceğe taşımaktır. İşte bu sebeple bizler KAR-GENÇ olarak elimizi taşın altına koymak istedik.

Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulübü KAR-GENÇ’i kurarak başladık. Genç nüfusu yoğun olan, meslek yüksekokulu barındıran bir ilçe için bu önemli bir adımdı.

Karasu gençliğinin ufku geniş olmalı, dünyayı tanımalı ki Karasu gelişsin diye düşünerek Avrupa Birliği projeleri yaptık. Malta’da gerçekleşen  “Media For Inclusion” adlı projeye Karasu’dan gençlerimizle katıldık. “Creative Inclusion” projesi kapsamında Macaristan’ı;  “Explorando” ve “Melting Cook”  projeleriyle İtalya’yı, “PBA Social Diplomacy” projesiyle Gürcistan ve Ermenistan’ı Karasulu gençlerimizle ziyaret ettik. Bu kapsamda sanat, spor ve kültür faaliyetleri gerçekleştirerek Karasu gençliğine yeni değerler kazandırdık.

Karasu Belediyesi işbirliğiyle “ÇOCUK ŞENLİĞİ” düzenledik ve Karasu Kentpark’ta bir “oyun sokağı” hazırladık.

Kargenç olarak Karasu Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz “KONTROL SENDE” adlı,uyuşturucudan korunma konulu tiyatro oyununu ücretsiz olarak Karasu’daki özellikle lise çağındaki gençlerle buluşturduk. Gençlerimizin kimsenin ağına düşmemesi, suça bulaşmaması, bağımlılıklara hayır diyebilmesini amaçlıyoruz.

Vatanı, kutsallarımızı korumak için mücadele ederken şehit düşen atalarımızı unutmadık. KARGENC Kulübü ve Karasu Belediyesi’nin önderliğinde;

Karasu Kaymakamlığı, Karasu Garnizon Komutanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANMA YÜRÜYÜŞÜ’nü gerçekleştirdik. Halkımızın yoğun ilgi gösterdiği bu etkinlikte Karasulu şehitlerimizin aziz hatırasına yapılan anıtın açılışı gerçekleşti. Gençlerimizi geleceğe taşırken geçmişlerini de unutturmayarak kültürel ve tarihi değerlerimize sahip çıkan, vatan sevgisi içinde yetişen, sorumluluk sahibi bireyler olmalarını arzu ediyoruz. 

“Kültürel Kahramanlar Uyuşturucuya Karşı” adlı projemiz Avrupa Birliği Bakanlığı’na bağlı Türk Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi. Bu proje kapsamında Mayıs ayı sonunda 7 farklı ülkeden gelecek 35 genç ile Karasu’da 10 gün boyunca proje faaliyetleri yapacağız.

Bu çabalarımız Karasu’nun geleceğini inşa edecek gençlerimiz için. Gençlerimizin bağımlılık batağına saplanmış, sorumsuz, kendi değerinin farkında olmayan ve çevresine değer vermeyen insanlar olmasına izin vermemek için elimizi taşın altına koyduk. Karasu’yu geleceğe iyi eğitimli insanlarıyla, refah seviyesi yüksek, gelişmiş bir dünya kenti olarak taşımayı arzuladık. Bunun tüm Karasuluların ve kendini Karasulu hissedenlerin alması gereken bir sorumluluk olduğunu düşünüyoruz. İnanıyoruz ki bu çalışmalarımız sadece Karasu için değil ülkemiz için de faydalı olacaktır.

Bizler Karasu ve Karasu gençliği için KARGENÇ olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz; ya siz?

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edebilirsiniz.

Sohbet Başlat
Bize Sorabilirsiniz.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz ?