Erasmus Günleri

ERASMUS GÜNLERİ

İlki 2017 yılında düzenlenen “Erasmusdays” Avrupa feslivalinin ikincisi 12-13 Ekim 2018 tarihlerinde 20 farklı ülkede eş zamanlı etkinliklerle gerçekleştirilecektir. Erasmusdays 2018 etkinliği ile Erasmus+ yararlanıcılarının yanısıra uluslararası hareketlilik ve Avrupa vatandaşlığı ile ilgili tüm paydaşların bir araya getirilmesi hedeflenmektedir. Söz konusu etkinlikler kapsamında Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ‘nce 12 Ekim 2018 Cuma günü saat 10:00-17:00 saatleri arasında AGORA AVM ‘de 2017 yılında proje yürütücüsü olan okul ve kurumlarımızın tanıtım ve yaygınlaştırma etkinliklerini gerçekleştirebileceği, faaliyet ve çıktıları sunabilecekleri ortamın oluşturmuştur.

13 Ekim Cumartesi günü ise Kargenç Kulübü ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Erasmus Gençlik projeleri sergisi yine Agora AVM de gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda 2017 ve 2018 yıllarında uyguladığımız 20 Erasmus+ projesine ait fotoğraflar sergilendi. Ayrıca kurduğumuz danışma köşesi ile Erasmus+ bilgilendirmesi yaptık. Bu konuda da toplam 57 kişiye Erasmus+ bilgilendirmesi yaptık.


ERASMUS DAYS

The first “Erasmusdays” European festival was held in 2017 and the second one would be held in 20 different countries with different events at the same time on 12-13 October, 2018. With the Erasmusdays 2018 event, it is aimed to bring together all stakeholders related to international mobility and European citizenship as well as Erasmus + beneficiaries. For these activities, Sakarya Provincial Directorate of National Education provided a place in which AGORA Shopping Center in 2017 would be able to carry out promotion and dissemination activities and provide activities and outputs.

On the 13th of October, the Erasmus Youth projects exhibition was held in Agora Shopping Mall in cooperation with Kargenç Club and Sakarya Provincial Directorate of National Education. In this context, photographs of 20 Erasmus + projects that we implemented in 2017 and 2018 were exhibited. We also provided Erasmus + information with our information desk. In this regard, we gave information to 57 people about our Erasmus+ activities.

Comments are closed.
Sohbet Başlat
Bize Sorabilirsiniz.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz ?