Haber – KARGENÇ’ten, SONKEI Projesine Muhteşem Final

1Haber

02.12.2022

KARGENÇ’ten, SONKEI Projesine Muhteşem Final

Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneği (KARGENÇ) olarak SONKEI – “Sporda Saygı Yaşamda Saygı” isimli Erasmus+ spor projesinin finalini 6 ülkeden katılımcıları eşliğinde Sakarya’da gerçekleştirdik. SUBÜ’de gerçekleşen proje finali dikkat çekti.

İtalya, Hırvatistan, Bulgaristan, Portekiz, Bosna Hersek ve Slovenya ortaklarıyla gerçekleştirdiğimiz SONKEI – “Sporda Saygı Yaşamda Saygı” projesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda cuma günü final yaptı. Final konferansında Karasulu Milli Modern Pentatloncu Aydan Demiröz, Fransa Judo Federasyonu Genel Sekreteri Magali Baton ve Portekizli Prof. Bruno Avelar Rosa, konuşmacı olarak katılım sağladı.

KARGENÇ Başkanı Ersel Aydın, “Projemizin önceki aşamalarında antrenörler için sporda şiddet hakkında hazırladığımız eğitim rehberini kullanarak ve yerelde öğrencilerle beraber proje sürecinde geliştirdiğimiz aktiviteleri uyguladık” dedi.

Aydın, “Final konferansına katılım ve destekleri için Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Nevzat İnanç’a, SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Nevzat Mirzeoğlu, Dekan Yardımcısı Sayın Sevda Çiftçi’ye ve tüm paydaşlara teşekkür ederiz” diye konuştu.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edebilirsiniz.

Sohbet Başlat
Bize Sorabilirsiniz.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz ?